Хотел Пирин Парк – Сандански

Елегантниот 5 – то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица. Живописните дарови – сонце, вода и здравје се гаранција за време на целосниот одмор во хотел Пирин Парк – Сандански.

ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК – САНДАНСКИ

Хотел Пирин Парк, член на „Sharlopov Hotels”  ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушен! Во почетокот на 2009, Хотел Пирин Парк – Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPE SPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес центар, квалитет на услуга и хигиена.

Цените се валидни за престој до 30.11.2018 (не се валидни за празници)

Пакет “Македонија“

База : ПОЛУПАНСИОН / Вид на сместување Петок-сабота Недела-четврток
Двокреветна соба (2+1) 48 € 39 €
Еднокреветна соба 66 € 62 €
Апартман лукс наем /макс. 3 лица/ 152 € 152 €
ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:
Дете до 3.99 год – БЕСПЛАТНО
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба- 14 € на ден
Дете од 4-11.99 год на редовно легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во соба или апп- 20% попуст

Цената е по лице (сместување во соба) и за наем (сместување во апп) и вклучува :
√ Ноќевање со појадок и вечера
√ Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи
√ Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
√ Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
√ Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

Во цената не е вклучено :
– Туристичка такса 1 €
– Патничко осигурување

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Хотел Пирин Парк