Хотел Перун Лоџ 4* – Банско – Зима 2017/2018

Хотел Перун Лоџ 4* e лоциран на само 350 м од жичарницата . Хотелот се наоѓа во срцето на Банско. Располага со едноспални апартмани и студија.
Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

Хотел Перун Лоџ 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Перун Лоџ 4* – Хотелот е лоциран во новиот горен дел на Банско, во место каде што се лоцирани најубавите хотели во кои спаѓа и Перун Лоџ. Овој модерен објект со убави и пространи студија и Апп нуди убава можност за бегство од летните горештини и релаксација..

Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар :

затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

 

Цените не се валидни за престој во период : 07.12-10.12.2017 (вкл.)

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 (попустите за рана рез. не важат за престој од 03.01-13.01.2018)
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-13.01.2018 | 7=6 за период на престој 13.01-20.01.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација) 
7=6 за период на престој од 20.01-30.03.2018 (важи за резервации од 01.12.2017)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

29.12-02.01.2018 03.01-12.01.2018 23.12-28.12.2017 20.01-03.02.2018

01.12-22.12.2017

13.01-19.01.2018 05.03-20.04.2018

Вид на сместување | Период на престој

мин. 4 ноќ.   04.02-04.03.2018    

Студио

2+1 62.00 € 35.00 € 33.00 € 34.00 €

28.00 €

Едноспален апартман

2+2 67.00 € 38.00 € 35.00 € 36.00 €

30.00 €

Јуниор сјуит

2+1 67.00 € 38.00 € 35.00 € 36.00 €

30.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет.

Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.

Дополнителни услови :
  • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден
  • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во апартман – 30% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден (важи за престој од 01.12-28.12.2017 и 13.01-20.04.2018)
  • За новогодишна вечера (задолжително) : во основен ресторан – возрасни – 80€, дете – 40€ | во зимска градина – возрасни – 70€, дете – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници