ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ – БАНСКО – НОВА ГОДИНА 2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ – БАНСКО

НОВА ГОДИНА 2019

Хотел Перун Лоџ 4* – Тој е лоциран во новиот горен дел на Банско, во место каде што се лоцирани најубавите хотели во кои спаѓа и Хотелот Перун Лоџ. Овој модерен објект со убави и пространи студија и Апп нуди убава можност за бегство од летните горештини и релаксација..

Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар :

затворен базен, џакузи, фитнес центар, сауна, масажи, парна бања, турска бања.

 

Тип на сместување 3 ноќевања / ПП+1 НП 4 ноќевања / 3 ПП+1 НП
Студио (2+1) 174€ 232€
Едноспален апартман (2+2) 204€ 276€

 

Доплата за новогодишна вечера (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО)

 

Дополнителни услови :

 • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст


Цените се по лице и вклучуваат :

 • 3 или 4 ноќевања ↓

– 2 или 3 ноќевања на база појадок и вечера

– На 31.12.2018 услугата е на база ноќевање со појадок

 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања
 • Интернет
 • Ски гардеробер

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден
 • Паркинг / доплата 9€ на ден на рецепција
 • Патничко осигурување

Термини за организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје  :

 • 29.12.2018-02.01.2019 (4 ноќевања)
 • 30.12.2018-02.01.2019 (3 ноќевања)

Цена : 40 / повратен билет

 

Погледнете ги останатите наши понуди за Нова Година 2019 на следниов ЛИНК