Хотел Перелик 4* – Пампорово – Зима 2017/2018

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

Хотел Перелик 4* – Пампорово 

Зима 2017/2018

Локација на хотел Перелик: во центарот на Пампорово

Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.

СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2017

Цените се по лице за 1 ноќевање 16.12-25.12.2017 16.12-25.12.2017
03.01-31.03.2018 03.01-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој ALL Inc. Flexy ПП Flexy ALL Inc. Flexy + лифт карта ПП Flexy + лифт карта
Еднокреветна соба 1 66.00 € 57.00 € 79.00 € 69.00 €
Двокреветна соба – супериор 2+2 53.00 € 46.00 € 68.00 € 59.00 €
Едноспален апартман 2+2 66.00 € 57.00 € 79.00 € 69.00 €
Двоспален апартман 4+2 63.00 € 54.00 € 76.00 € 66.00 €
Дете до 6.99 год. на дополнително легло  Бесплатно
Дете од 7-11.99 год. на дополнително легло 28.00 € 24.00 € 35.00 € 31.00 €
Дете до 6.99 год. на редовно легло 22.00 € 20.00 € 23.00 € 31.00 €
Дете од 7-11.99 год. на редовно легло 36.00 € 32.00 € 48.00 € 43.00 €
Возрасен на дополнително легло 41.00 € 35.00 € 55.00 € 48.00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

 

ОПИС за ALL INCLUSIVE FLEXY и ALL INCLUSIVE FLEXY + лифт карта :

Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.

Ужина /10:30-12:00/ во лоби бар. Пијалоци – кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино.

Ручек /12:00-14:00/ во ресторан Малина на ски пистите или основен ресторан Перелик.

Пијалоци во ресторан Малина на ски пистите – кафе, чај, безалкохолни пијалоци, вода.

Пијалоци во основен ресторан Перелик  – кафе, чај, безакохолни пијалоци, вода, пиво, вино.

Ужина /14:30-16:00/ во ресторан Малина на ски пистите или лоби бар. Пијалоци – кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода.

Пијалоци во лоби бар /14:30-22:00/ – кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино, коктели.

Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

ОПИС за ПОЛУПАНСИОН FLEXY и ПОЛУПАНСИОН FLEXY + лифт карта :

Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.

Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци – безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

FLEXY ЛИФТ КАРТА : дава достап до двете ски зони Пампорово и Мечи Чал, бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски карта, има можност за полудневно користење во текот на првиот и последниот ден од престојот.