Хотел Орфеус 4* – Пампорово – Зима 2018/2019

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

Хотел Орфеус 4* – Пампорово 

Зима 2018/2019

Локација : Хотел ОРФЕУС 4* се наоѓа на 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово 

Нов четири ѕвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА валидна за нови резервации направени од 01.11-05.12.2018 :
15% попуст за период на престој од 18.01-30.01.2019 (вкл.)
– не се комбинира со други попусти и бонуси
– минимален престој 3 ноќевања 

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 15% за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2018

(не важи за 28.12-01.01.2019) 

БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2019
(попустите се комбинираат само во период на пристигнување 02.01-17.01.2019 и 31.01-31.03.2019)
Цените се за 1 ноќевање 28.12-01.01.2019   02.01-08.01.2019 09.01-18.01.2019 21.12-27.12.2018
на база ПОЛУПАНСИОН 19.01-16.02.2019 17.02-31.03.2019 04.03-15.03.2019
Вид на сместување     23.03-07.04.2019
Двокреветна соба – цена по лице 2+1 80€ 45€ 41€ 33€
Трокреветна соба – цена за 3 лица 3+0 205€ 115€ 107€ 87€
Едноспален апартман – цена за 3 лица 2+2 228€ 127€ 117€ 94€
Еднокреветна соба – цена за соба 1 118€ 63€ 59€ 46€
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден 

 

 

ОРФЕЈ