Хотел Мурите 4* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Мурите 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Мурите се наоѓа 10 км пред Банско, во близина на новоизградениот центар „Пирин Голф Клуб“. Отворен е во 2009 година. Располага со соби и со апартмани, модерно опремени, ТВ САТ, кујна, бања, интернет. Содржини: СПА-центар (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања), коктел бар, лоби-бар, ресторан.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2017 (не важи за Нова Година)
15 % за резервација и уплата до 15.11.2017 (не важи за Нова Година)
10 % за резервација и уплата до 15.12.2017 (важи за Нова Година)
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-23.12.2017 и 14.01-15.04.2018 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 14.01-05.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 02.01-13.01.2018 (мин.4 ноќевања)  
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1 34.00 € 47.00 € 72.00 € 43.00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 26.00 € 35.00 € 55.00 € 32.00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1 29.00 € 41.00 € 56.00 € 38.00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
 Дополнителни услови :
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
  • Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници