Хотел Мура 3* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Мура 3* – Боровец

Зима 2017/2018

Локација на Хотел Мура: 50 м од ски лифтовите

Со својата локација претставува хотел одличен за млади и за семејства. На располагање на своите гости им нуди ресторан, лоби бар, интернет, сеф на рецепција, масажи.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 15.11.2017

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.12.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 24.01.2018 до крај на сезона (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018

 

02.01-23.01.2018

 

Вид на сместување | Период на престој 24.01-31.03.2018
Двокреветна соба – стандард 2+1            26.00 €           38.00 €           28.00 €
Трокреветна соба – со балкон 3+1            28.00 €           40.00 €           30.00 €
Во цената е вклучено :  појадок и вечера, ски гардеробер, паркинг, интернет во лоби.

 

Дополнителни услови :

▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Доплата за еднокреветна соба – 10€ на ден

▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год. – 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден