Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско – Зима 2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско

Зима 2017/2018

Хотелот Мариа Антоанета се наоѓа на 200 м од жичарата.
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа услуги.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% за резервација и уплата до 30.09.2017 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2017
15% резервација и уплата до 30.11.2017 | 10% резервација и уплата до 21.12.2017
БОНУСИ : 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018  02.01-13.01.2018 
Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 14.01-05.03.2018
ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Двокреветна соба 2+0 20.00 € 24.00 € 52.00 € 29.00 €
Еднокреветна соба 1 35.00 € 43.00 € 100.00 € 52.00 €
Јуниор сјуит 2+1 22.00 € 25.00 € 55.00 € 30.00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1 23.00 € 26.00 € 56.00 € 31.00 €
Едноспален апартман 2+2 25.00 € 29.00 € 59.00 € 34.00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2 26.00 € 30.00 € 60.00 € 35.00 €
Двоспален апартман 4+2 23.00 € 26.00 € 56.00 € 31.00 €
ПОЛУПАНСИОН + (неограничени пијалоци за време на вечерата – пиво, вино, минерална вода)
Двокреветна соба 2+0 26.00 € 30.00 € 58.00 € 35.00 €
Еднокреветна соба 1 41.00 € 49.00 € 106.00 € 58.00 €
Јуниор сјуит 2+1 28.00 € 31.00 € 59.00 € 36.00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1 29.00 € 32.00 € 62.00 € 37.00 €
Едноспален апартман 2+2 31.00 € 35.00 € 65.00 € 40.00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2 32.00 € 36.00 € 66.00 € 41.00 €
Двоспален апартман 4+2 30.00 € 32.00 € 62.00 € 37.00 €
Минимален престој : 29.12-13.01.2018 – 3 ноќевања | 01.12-28.12.2017 и 14.01-15.04.2018 – 2 ноќевања.
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 6-11.99 год.- 30€
  • Доплата за подземен паркинг – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
  • За бебешко креветче – 3€ на ден (се плаќа на рецепција)
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден 

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници

 

Мариа Антоанета