Хотел Лион 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Лион 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Лион 4* е со локација на 1200 м. од ски лифтот.
Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.
СПА Центар : внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2017

БОНУСИ : 7=6 за датум на пристигнување 13.01.2018 и период на престој од 03.03-31.03.2018 (попустите се комбинираат)

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-02.01.2018

  

03.01-10.01.2018 16.12-28.12.2017

01.12-15.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

10.02-16.02.2018 27.01-09.02.2018 11.01-26.01.2018
   

17.02-31.03.2018

Еднокреветна соба

1 123.00 € 55.00 € 51.00 € 47.00 €
Двокреветна соба – стандард 2+0 131.00 € 76.00 € 71.00 €

67.00 €

Двокреветна соба – large

2+1 136.00 € 88.00 € 81.00 € 72.00 €
Јуниор сјуит 2+2 147.00 € 102.00 € 96.00 €

85.00 €

Едноспален апартман

2+2 247.00 € 169.00 € 158.00 €

141.00 €

Минимален престој – 5 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, ски гардеробер, интернет

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 3.99 год. – бесплатно
  • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете од 2-11.99 год. – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Хотел