Хотел Лион 4* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Лион 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Лион 4* – Банско е изграден во традиционален архитектонски стил, на 6 спрата.
Располага со 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани. Нуди луксузен спа центар, пристап до интернет, билјард.

Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, тангентор, фитнес центар, сеф, паркинг.
Опременост на собитесобите со балкон имаат помал кревет, за разлика од оние кои немаат балкон кои што се со поголеми кревети, опремени се со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бања.

Спа центарот содржи: Парна бања, Џакузи, Подводна хидромасажа, Масажи, Солариум

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2017 | 10% за резервација и уплата до 30.10.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување на 13.01.2018 и период на престој од 03.03-31.03.2018
(се комбинира со попуст за рана резервација)

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН
29.12-02.01.2018 03.01-10.01.2018 16.12-28.12.2017

01.12-15.12.2017

27.01-16.02.2018

11.01-26.01.2018

Вид на сместување | Период на престој

 

17.02-31.03.2018

Двокреветна соба 2+1 136.00 € 96.00 € 78.00 €

73.00 €

Јуниор сјуит – студио

2+2 160.00 € 136.00 € 88.00 € 85.00 €
Едноспален апартман 2+2 269.00 € 202.00 € 158.00 €

147.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница

Дополнителни услови :

▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 25.00 € 18.00 € 15.00 €

13.00 €

▪ Возрасен на дополнително легло –

45.00 € 33.00 € 28.00 €

25.00 €

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 4€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници

 

 

Лион