ХОТЕЛ КАЛИПСО – ХАНИОТИ ЗА 24-ти МАЈ

Ханиоти е одлично место за уживање во летниот одмор, за сите возрасти, бидејќи целата населба е така конципирана што има да понуди по нешто за секого. Секако, главната атракција е одличната плажа која се протега по должината на целата населба и една од најдобрите на Халкидики.
Во средишницата на Ханиоти се наоѓа малиот градски плоштад, збирно место за сите туристи по заоѓањето на сонцето. Во вечерните часови, па сѐ до рано наутро, тука можете да се забавувате во некој од баровите, рестораните, таверните или пак да прошетате и да си купите некој сувенир што ќе ве потсетува на одморот.

ХОТЕЛ КАЛИПСО – ХАНИОТИ ЗА 24-ти МАЈ

Програма на патувањето:

  1. Мај (Четврток) Скопје – Ханиоти

Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем во раните утрински часови. Поаѓање за Грција. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Ханиоти и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.

  1. Мај (Петок) Ханиоти

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Ноќевање.

  1. Мај (Сабота) Ханиоти

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Ноќевање.

  1. Мај (Недела) Ханиоти – Скопје

Појадок. Напуштање на собите согласно хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за поаѓање кон Македонија. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

Цена на Аранжманот: 99 € / 6.138 ден.

За резервации до 10.05.2018: 89€/ 5.518 ден

 

Прво дете 2-6 години плаќа 25 

Прво дете 6-12 години плаќа 59 

Второ дете 2-12 плаќа 59 

Во DBL соба маx 2+1 дете до 12 год

TRIPLE соба тројца возрасни

Во 2+2 соба 3 возрасни + дете до 12 год/2 возрасни +2 деца до 12год (секое дете задолжително плаќа 59 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Автобуски превоз на наведената релација

– Сместување во Хотел ” Calypso 3* ” во  Ханиоти

– Исхрана на база спиење со појадок на база шведска маса.

– Користење надворешен базен

– Организација, реализација и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Задолжително патничко осигурување 124ден

– Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел

– Индивидуални трошоци

 

НАПОМЕНИ:

– За ова патување Важат Општите Услови на СКТМ

– Потребен е валиден пасош минимум 3 месеци пред истек од датумот на враќање.

– За реализација на овој аранжман потребен е минимален број од 40 патници.

–  Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 24-ти МАЈ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК