Хотел Иглика Палас 4* – Боровец – Зима 2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Иглика Палас 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотелот Иглика Палас 4* се наоѓа во срцето на Боровец на 100 м од ски лифтот. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажи.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2017
(попусите на важат за Нова Година)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 19.12-25.12.2017 26.12-01.01.2018   02.01-19.01.2018 20.01-02.02.2018   05.03-09.04.2018  
Вид на сместување | Период на престој 17.02-04.03.2018 03.02-16.02.2018
Двокреветна соба – стандард 2+2 31.00 € 46.00 € 37.00 € 31.00 € 28.00 €
Студио 2+2 29.00 € 46.00 € 37.00 € 29.00 € 25.00 €
Еднокреветна соба – стандард 1+1 44.00 € 90.00 € 55.00 € 43.00 € 40.00 €
Двокреветна соба – економи 2+0 25.00 € 75.00 € 31.00 € 20.00 € 18.00 €
НАПОМЕНА : за сместување во студио се наплаќаат 3 редовни суми
Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза (од 16-17ч.), користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 1.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен во соба – 25% попуст (за Нова Година се наплаќа редовна сума, без попуст)
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  

 Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Иглика