Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Гранд Ројал се наоѓа на 300 м. од жичарата. Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 12.01-10.04.2018:
10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2018 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2018
(се комбинира со попуст за рана резервација)

Попустите и бонусите важат за ноќевање со појадок и полупансион.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-04.01.2018 05.01-11.01.2018 01.12-26.12.2017

01.11-30.11.2017

Вид на сместување | Период на престој

ПП – мин.4 ноќ.   12.01-10.03.2018 11.03-10.04.2018
Студио 2+1 57.00 € 33.00 € 26.00 €

24.00 €

Едноспален апартман

2+2 60.00 € 36.00 € 30.00 € 26.00 €
Двоспален апартман 4+2 56.00 € 33.00 € 25.00 €

23.00 €

Еднокреветно студио

1 96.00 € 58.00 € 46.00 €

42.00 €

Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,

релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.

 

Дополнителни услови :
  • Дете до 2.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници