Хотел Вихрен Палас 4* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Вихрен Палас 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Вихрен Палас се наоѓа во најпрестижниот дел на градот Банско само на 80 метри од главниот ски-лифт на одморалиштето и на 4 мин. од центарот на градот. Токму тоа го прави одлично место за релаксација, како во зимските, така и во летните месеци од годината.

Хотел Вихрен Палас нуди широк спектар на соби, вклучувајќи 63 студија, 49 еднособен апартмани, 9 еднособен апартмани и 15 мезонети. Сите соби и апартмани имаат балкони со незаборавни погледи на планините Пирин и Рила.
Хотел Вихрен Палас одморалиште е одлично место за одржување на конференции или семинари во специјално дизајнираните сали.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 01.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 16.11.2017
БОНУСИ : 7=5, 14=10 за период на престој 02.01-01.04.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-01.01.2018 01.12-27.12.2017 02.01-09.03.2018
Вид на сместување | Период на престој   10.03-01.04.2018  
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Студио 2+1 57.00 € 36.00 € 45.00 €
Едноспален апартман 2+2 63.00 € 42.00 € 51.00 €
Двоспален апартман 4+2 49.00 € 34.00 € 40.00 €
ПОЛУПАНСИОН
Студио 2+1 69.00 € 48.00 € 57.00 €
Едноспален апартман 2+2 75.00 € 54.00 € 63.00 €
Двоспален апартман 4+2 60.00 € 43.00 € 52.00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, детски кат.

 

Дополнителни услови :

▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
▪ Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло : НП 12.00 € 10.00 € 12.00 €
ПП 22.00 € 19.00 € 22.00 €
▪ Возрасен на дополнително легло : НП 43.00 € 22.00 € 30.00 €
ПП 55.00 € 34.00 € 42.00 €
Дете од 2-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 85€, дете од 6-11.99 год.- 30€
▪ Доплата за бебешко креветче – 4€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 

 

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници

 

Вихрен Палас