Хотел Ангела 4* – Копаоник – Зима 2017/2018

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважното скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

Хотел Ангела 4*

Копаоник – Зима 2017/2018

Хотел Ангела 4* со локација во туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките. Капацитет: 106 двокреветни и 15 еднокреветни соби, 6 апартмани
Хотелски содржини: ресторан Dancing, lobby-aperitiv, dancing bar, менувачница, продавница, паркинг, конгресен центар, пристап до “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2
Опременост на собите: бања, minibar, телефон, сателитска TV/DVD ,сеф, WI-FI

Family Hotel Angella 4*

ПОПУСТ  15%  ЗА  РЕЗЕРВАЦИИ  ДО  31.10.2017

Ценовникот важи за период од 07.12.2017 – 08.04.2018

Цените се  изразени во € по лице по ноќ
Помал број ноќевања исклучиво на  барање

Цените се  изразени во € по лице по ноќ
КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање – исклучиво 5 дена пред терминот

ПЕРИОД

Смена Мин. ноќи Услуга 1/2, 1/2+1, 1/2+2,
1/1+1
1/1 1/2+2
aпартман
КРАТОК ПРЕСТОЈ 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 1/2+2 aпартман
07.1210.12 Чет/Нед 3 HB ПОНУДА ЗА ОТВОРАЊЕ НА СКИ СЕЗОНА

10.12 – 17.12

Нед/Нед 5 HB 72 95 90
17.12 – 29.12 3 HB 56 75 70

29.12 – 02.01

 Пет/Вто 4 HB 150 200 185
29.12 – 05.01 Пет/Пет 7 HB 135 180 168

30.12 – 08.01

Саб/Пон 9 HB 99 130 120
05.01 – 08.01 Пет/Пон 3 HB 68 90 85

 05.01 – 14.01

Пет/Нед 9 HB 58 81 75        
08.01 – 14.01 Пон/Нед 6 HB 73 97 90 11.01 – 14.01. Чет/Нед 78 105

97

14.01 – 21.01

Нед/Нед 7 HB 75 98 94 18.01 – 21.01, Чет/Нед  85 111 108
21.01 – 28.01 Нед/Нед 7 HB 74 99 91 25.01 – 28.01, Чет/Нед 81 108

100

28.01 – 04.02

Нед/Нед 7 HB 74 99 91 01.02 – 04.02, Чет/Нед 92 122 110
04.02- 11.02 Нед/Нед 7 HB          92 120 1151     08.02 – 11.02, Чет/Нед 106 141

131

11.02 – 18.02

Нед/Нед 7 HB 75 98 92 15.02 – 18.02, Чет/Нед 92 124 116
18.02 – 25.02 Нед/Нед 7 HB 70 95 90 22.02 – 25.02, Чет/Нед 81 108

102

25.02 – 04.03

Нед/Нед 7 HB 65 86 81 01.03 – 04.03, Чет/Нед 81 108

102

 

04.03 – 11.03

 

Нед/Нед

 

7

 

 

    HB

 

        72

 

95

          86  

08.03 – 11.03, Чет/Нед

Music Week Понуда 
11.03 – 18.03 Нед/Нед 7 HB 72 95 86 15.03 – 18.03, Чет/Нед

Music Week Понуда

18.03 – 25.03

4 HB 55 73 68 22.03 – 25.03, Чет/Нед 68 92 85
25.03 – 01.04 4 HB 55 73 68 29.03 – 01.04, Чет/Нед 68 92

85

01.04 – 08.04

4 HB 55 73 68 05.04 – 08.04, Чет/Нед 68 92 85

Копаоник Зима 2017 – 2018

Family Hotel Angela 07.12.2017 – 08.04.2018

Минимум 7 ноќи во период 24.12.2017-08.01.2018, 28.01.2018-18.02.2018; во останатите периоди минимум 3 ноќи

ПЕРИОД Тип Премиум Апартман

Премиум Апартман

Број

403, 405 401
Услуга / број на лица 1-4 / макс. 2 возр. лица и 2 деца или 3 возр. лица, мин 2 возр. лица и 1 дете

1-6 / макс. 4 возр. лица и 2 деца, мин. 4 возр. лица

07.12 – 29.12

HB 102 117
29.12 – 08.01 HB 123

139

08.01 – 28.01 

HB 99 109
28.01 – 18.02 HB 125

140

18.02 – 18.04

HB 92 101
Цената вклучува:

– Сместување на база полу пансион (доручек и вечера – шведска маса)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018)
– Посебен програм за деца на возраст од 3 до 12 год во период од 17.12.2017 – 31.03.2018: дневен програмна анимација со професионална грижа за децата во детскиот клуб – 6 дена во текот на смената од 10.00-16.00 h (освен на денот на доаѓање и заминување од хотелот)
– Програм за бебиња (греач за шишенце, пулт за пресоблекување, кадичка, креветче за бебе со предходна најава, високи столчиња во ресторанот
– Неограничено користење на содржините во Spa & Wellness центарот во Hotelu Angella: jacuzzi, hammam,финска сауна, infrared сауна, kneipp, gym
– Wi-Fi
– Хотелско осигурување

-Користење на простор за скии

Цената не вклучува (обавезно плаќање при резервација):

– Туристичка такса – 1 EUR по лице по ноќ , 50,0 центи за  деца од 7 до 15 години, деца од 0 до 7 години не плаќаат такси

Услови за хотел Ангела:

– Дете од 0 – 2 год. што дели кревет со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО во 1 /2 соба
– Дете од 2-7 год. што дели кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
– Од 7 – 12 год. со двајца возрасни,ако користи посебен лежај – попуст 50%
– Дете од 2 – 12 год. ако користи помошен лежај или основен лежај- попуст 50% (со минимум 1возрасно лице)

– Две деца од 2 – 7 год. со 1 возрасно лице – едно дете бесплатно, второто дете има попуст 50% во 1/2 соба

– 2 деца од 7 – 12 год. со 1 возрасно лице – секое дете на помошен лежај има попуст 50% во 1/2+1
– Две деца од 2-12 год. со двајца возрасни – секое дете на помошен лежај има попуст 50% во 1/2+2, 1/2 ++ соба или 1/2+2 апартман
– Второ возрасно лице на помошен лежај – попуст 20% во 1/1+1 соба

-Трето или четврто лице на помошен лежај   20 % попуст во 1 /2+1 , 1 /2 +2 соба или 1 /2+2 апартман
– Трета возрасно лице во премиум апартман 403 или 405 – попуст 10% на помошен лежај
– Петто возрасно лице во премиум апартман 401 – попуст 10% на помошен лежај

Доплата во пред продажба или на лице место (не е задолжително):

– Ski школо и snowboard школо – Пакети од 6, 5, 3, 2 дена
– Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** цени во пред продажба за резервација до 01.12.2017 – Свечана вечера 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни звезди. Доплати на рецепцијата на хотелот: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца од 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст 50%

 Доплата на лице место (не е задолжителна):

– Јавен паркинг, јавна гаража

 

Ангела