• ХАЛКИДИКИ

ХАЛКИДИКИ ЗА 24-ти МАЈ

24.05.2018 (четврток) СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ

Состанок на групата во 05:00ч. На паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 05:30ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти. Сместување. Ноќевање.

25.05.2018 (петок) ХАЛКИДИКИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

26.05.2018 (сабота) ХАЛКИДИКИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

27.05.2018 (недела) ХАЛКИДИКИ – СКОПЈЕ

Слободно време до поаѓање за Скопје во 15.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ХАЛКИДИКИ ЗА 24-ти МАЈ

 

 

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

Калитеа Вила Галини, Вила Клеопатра

ПефкохориГолден Беј , Вила Партенис, Вила Таласа

Полихроно Вила Фулис

 

3 ноќевања во студио / апп по лице со вклучен превоз: 3.990 денари

3 ноќевања во студио / апп по лице со сопствен превоз: 2.990 денари

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– Превоз со високо – туристички автобус на дадената релација

– 3 ноќевања во одбраниот тип на сместување

– Организација на аранжманот и пратител на групата

Напомена:

– Цените се дадени по лице – сите возрасни плаќаат полна цена

– Попустите за деца важат при сместување со 2 возрасни

– Деца од 06 до 12 години на редовен кревет имаат 20% попуст.

– Дете без кревет 02-05.99год плаќа само превоз ако користи.

 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

– само превоз БЕЗ аранжман 35 €

– превоз за деца до 02-12год. 25 €

– задолжително патничко осигурување – НЕ е вклучено во цената.

Лиценца А

За резервација потребна е уплата од 30% од вредноста на аранжманот.

Плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари.

За реализација на програмот потребен е минимум од 40 патници