СТАРА НОВА ГОДИНА 2018 во Копаоник Брзече

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

СТАРА НОВА ГОДИНА

Копаоник Брзаче

Со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК   

3 дена/2 пoлни пансиони + 1 свечена вечера и превоз 

Термин:12.0114.01.2018

 

Апарт Хотел Брзече се наоѓа над селото Бржече, на источните падини на Копаоник на 1100 метри надморска височина, опкружен со спортски терени Ве очекува Апарт Хотел Копаоник. Во топол и интимен амбиент се наоѓаат ресторан, стаклена градина, кафе бар, ноќен клуб, ТВ сала, сала за состаноци, продавница, пинг-понг и билијард, ски услуга и ски гардеробер. Во самиот објект постои безжичен интернет конекција, која е бесплатна за гостите. Секој апартман има комплетно опремена мини кујна, фрижидер, телевизор со сателитска, телефон и бања. Според можноста сами да си припремите храна, можете да имате a la carte (интернационална и домашна кујна) или претплата на појадок, ручек и вечера во хотелот.

 

12.01.2018                                                                                                                                                       

Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 05:00часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник во предпладневните часови. Ручек. Слободно време за индивидуални активности.  Вечера. Ноќевање.

13.01.2018

Појадок. По појадокот факултативно заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини.. Враќање во Хотел. Ручек.  Слободно време за индивидуални активности. Свечена вечера со музика дочек на стара нова година и забава до раните утрински часови. Ноќевање.

14.01.2018  

Појадок. По појадокот заминување за Македонија. Во вечерните часови пристигнување во Скопје

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 114

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Сместување во kopapartmani.co.rs
  • Превоз со високотуристички автобус
  • Oрганизација и водство на патувањето
  • 2 пoлни пансиони со 1 свечена вечера со музика

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА: Деца до 3 години бесплатно

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО

  • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
  • Туристичка такса за возрасни и деца.
  • Доплата за 1/1 соба
  • Патничко осигурување
  • Превоз до скијачките центри дневно 3€

 

Стара