АПАРТ ХОТЕЛ “ALEXANDER INN” – СТАВРОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Ставрос е идеално место за семејно летување, за оние кои сакаат да поминат релаксирачки одмор, како и за млади. Има особено блага клима, песочни плажи кои во еден дел од градот се со нагласено плитко море и развиена трговска мрежа која за време на летниот период е во постојана функција на туристите. Градот е оддалечен од Солун само 80 километри, а во непосредна близина се наоѓаат туристичките места Неа Врасна и Аспровалта со кои е поврзан со автобус кој сообраќа преку целиот ден. Градот изобилува со маркети, ресторани, таверни, кафетерии, слаткарници, пекари, продавници за гардероба и сувенири… Во центарот на градот има луна парк и најразновидни забавни игри за децата, убаво уреден парк, мало пристаниште, банка… Во близина на Ставрос се наоѓа познатото место Олимпијада каде Ви препорачуваме да ја посетите фантастичната Платинеста плажа.

АПАРТ ХОТЕЛ “ALEXANDER INN” – СТАВРОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Апартхотелот „Alexander Inn“ е лоциран на само 50 метри од плажата во Ставрос. Хотелот има пица-ресторан и кафе бар, а во дворот на хотелот има преубав базен опкружен со лежалки и чадори кој им е на располагање на гостите. Во прекрасниот амбиент на хотелскиот комплекс посебен простор е уреден за најмладите-детското катче е опремено со играчки каде децата безбедно можат да се забавуваат. Во нашата понуда имаме трокреветни студија на високо приземје и на прв спрат кои имаат тераси со директен и бочен поглед кон базенот. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел соодветен на хотелско сместување. Во нив има купатила, мини кујна, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Што се однесува до постелнината и крпите тие се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целиот објект е со сончеви колектори, а хотелот е покриен со безжичен интернет.

Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Хотелот има сопствен паркинг.

 

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

 

Апартхотелот „Alexander Inn“ – Ставрос располага со трокреветни студиа на високо приземје и на први спрат. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел соодветен на хотелско сместување. Овие студиа имаат еден дупли и еден единечен кревет, мебел, телевизор, клима уред. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Студиата имаат сопствено купатило со нормална големина. Студиата располага со пространа тераса која има директен поглед на базенот или кон дворот на хотелот или кон паркингот. Терасите се опремени со пластични маси и столчиња.

 

Ставрос  Ставрос Ставрос Ставрос Ставрос Ставрос

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018