СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ – САНДАНСКИ – НОВА ГОДИНА 2019

Сандански е мал град и рекреативен центар во јужно-западна Бугарија, дел од Благоевград- регијата. Сместен е во Санданско- Петричката престолнина опкружена со Пирин, Беласица и Огражден. Одалечен е 160 км од Софија. Климата е континентална со многу топли и суви лета, а влажнa и блага зима. Она што го издвојува Сандански и го прави популарна дестинација за релаксација и опуштање се бројните термални извори и надворешните базени во хотели.

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ – САНДАНСКИ

НОВА ГОДИНА 2019

СПА Хотел Медите е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. СПА Хотел Медите располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема. Идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави. Надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.

 

Тип на соба 3 ноќевања 4 ноќевања
Двокреветна стандардна соба (2+0) 615€ 728€
Двокреветна лукс соба (2+0) 744€ 867€
Студио (2+1) 836€ 969€
Услови за лица на дополнително легло
Трет возрасен 123€ 144€
Дете од 2-11.99 год. 92€ 113€

 

Цените се по соба и вклучуваат

  • 3 или 4 ноќевања со појадок
  • Новогодишна вечера
  • Користење на СПА Центар – базен со минерална вода, сауна, солена соба, релакс зона, фитнес
  • Паркинг
  • Туристичка такса

 

Апарт Медите 3*

Тип на соба 3 ноќевања 4 ноќевања
Двокреветна стандардна соба (2+1) 303€ 333€
Студио (2+1) 318€ 354€
Едноспален апартман (2+1) 354€ 390€
Двоспален апартман (4+1) 538€ 600€
Услови за лица на дополнително легло
Трет возрасен 113€ 133€
Дете од 2-11.99 год. 82€ 103€

 

Цените се по соба и вклучуваат

  • 3 или 4 ноќевања со појадок
  • Новогодишна вечера
  • Користење на СПА Центар – сауна, солена соба, релакс зона, фитнес
  • Паркинг
  • Туристичка такса

 

Погледнете ги останатите наши понуди за Нова Година 2019 на следниов ЛИНК

 

Хотел Медите