МУРИТЕ 4* – Банско за 8-ми декември

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел МУРИТЕ 4* – Банско

Хотел Мурите се наоѓа 10 км пред Банско, во близина на новоизградениот центар „Пирин Голф Клуб“. Отворен е во 2009 година. Располага со соби и со апартмани, модерно опремени, ТВ САТ, кујна, бања, интернет. Содржини: СПА-центар (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања), коктел бар, лоби-бар, ресторан.

 

Цени валидни за период на престој од 07.12-10.12.2018

ПОЛУПАНСИОН

мин. 2 ноќевања

АЗАЛИА ОРХИДЕА
Двокреветна соба 2+0 25

21

Едноспален апартман 2+2

29 25
Двоспален апартман 4+2 25

21

Дете до 5.99 год. на доп.легло – бесплатно | Прво дете од 6-13.99 год. на доп.легло – бесплатно | Второ дете од 6-13.99 год. на доп.легло – 50% попуст | Возрасен на доп.легло – 30% попуст | За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци до 22 ч.)   возрасен 8€, дете од 6 – 13.99 год. – 4€

 

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :

  • Појадок и вечера / се вклучено
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
  • Паркинг
  • Интернет

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН 

2 ПП и превоз

Термин : 07.12-09.12.2018

АЗАЛИА

85€
ОРХИДЕА

80€

 

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува :

  • Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје
  • 2 ноќевања на база појадок и вечера
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
  • Интернет

 

Во цената не е вклучено патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА