ЛЕТО НА ЛЕФКАДА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја..

Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

ЛЕТО НА ЛЕФКАДА – 2018

ЛЕФКАДА  – Вила АНДРЕАС

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана – Лефкада. Располага со 6 двокреветни соби, опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок. Вилата исто така располага 3 трокреветни студија (еден брачен и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон.

 

ЛЕФКАДА  – Вила ЈОНИАН

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима (која не е вклучена во цената), тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

     

 

Вила →

АНДРЕАС

ЈОНИОН

*Датум на поаѓање

Почеток на аранжманот

Крај на аранжманот

Бр. на

ноќи

1/2 СОБА

Со појадок

1/3 СОБА

Со појадок

1/3

Судио

1/4

Апартман

Апартман

1/3

1/4

01.06.2018

02.06.2018

09.06.2018

7*

99 €

109 €

99 €

99 €

119 €

119 €

08.06.2018

09.06.2018

16.06.2018

7*

129 €

139 €

129 €

129 €

139 €

139 €

15.06.2018

16.06.2018

23.06.2018

7*

139 €

149 €

139 €

139 €

149 €

149 €

22.06.2018

23.06.2018

30.06.2018

7*

169 €

179 €

169 €

169 €

179 €

179 €

29.06.2018

30.06.2018

09.07.2018

9

369 €

409 €

409 €

489

449 €

519

08.07.2018

09.07.2018

18.07.2018

9

429 €

469 €

469 €

549

509 €

589

17.07.2018

18.07.2018

27.07.2018

9

449 €

489 €

489 €

589

549 €

649

26.07.2018

27.07.2018

05.08.2018

9

449 €

489 €

489 €

589

549 €

649

04.08.2018

05.08.2018

14.08.2018

9

449 €

489 €

489 €

589

549 €

649

13.08.2018

14.08.2018

23.08.2018

9

449 €

489 €

489 €

589

549 €

649

22.08.2018

23.08.2018

01.09.2018

9

429 €

469 €

469 €

549

509 €

589

31.08.2018

01.09.2018

08.09.2018

7*

169 €

179 €

169 €

169 €

179 €

179 €

07.09.2018

08.09.2018

15.09.2018

7*

139 €

149 €

139 €

139 €

149 €

149 €

14.09.2018

15.09.2018

22.09.2018

7*

129 €

139 €

129 €

129 €

139 €

139 €

21.09.2018

22.09.2018

30.09.2018

8*

99 €

109 €

99 €

99 €

119 €

119 €

* Поаѓањето од Скопје е во вечерните часови

 

 

НАПОМЕНИ:
– ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.
– Во пакет аранжманите означени со * во соба/студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
Во апартман трето лице плаќа 50%, ЧЕТВРТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
– Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 23.00часот, поаѓање во 23.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
– Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:
– Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
– деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018