КАМЕЛИЈА АПАРТ 4*-Пампорово-Зима 2018/2019

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

КАМЕЛИЈА АПАРТ ХОТЕЛ 4* – Пампорово 

Зима 2018/2019

Хотел Камелија во Пампорово е најновиот бисер во снежната круна во познатото ски одморалиште. Хотелот е лоциран непосредно до една од најатрактивните ски патеки во Пампорово, Студенец и има директен пристап до целосно опремена ски гардероба. Ресортот е уникатен комплекс создаден да го импресионира секој гостин со својот изглед и архитектура. Секоја соба од хотелот е направена така да додека престојувате во неа, се чувствувате како дома. Хотелот Камелија е дизајниран да обезбеди максимална удобност и за семејствата со мали деца. Апартманите на хотелот располагаат со кујна и мебел, трпезарија, спална соба и софа кревет. Децата кои сакаат игри, можат слободното време да го поминуваат во специјално опремена просторија за мали деца за најразлични игри и забави.

KAMELIA APART 4 * -Пампорово
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до30.10.2018
01.12-16.12.2018 17.12-26.12.2018
05.03-15.04.2019 03.01-06.01.2019 27.12.2018-02.01.2019 07.01-20.01.2019 21.01-04.03.2019
ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН 2+2
1 возрасен                56.00 €                84.00 €                         123.00 €                  61.00 €                    77.00 €
2 возрасни                56.00 €                84.00 €                         123.00 €                  61.00 €                    77.00 €
3 возрасни                79.00 €              118.00 €                         172.00 €                  85.00 €                  108.00 €
1 возрасен +1 дете (  6 – 11.99 год.)                56.00 €                84.00 €                         123.00 €                  61.00 €                    77.00 €
1 возрасен +2 деца  (  6 – 11.99 год.)                68.00 €              101.00 €                         148.00 €                  73.00 €                    92.00 €
2 возрасни +1 дете (  6 – 11.99 год.)                68.00 €              101.00 €                         148.00 €                  73.00 €                    92.00 €
2 возрасни +2 деца (  6 – 11.99 год.)                79.00 €              118.00 €                         172.00 €                  85.00 €                  108.00 €
ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН 4+2
1 возрасен                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
2 возрасни                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
3 возрасни                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
4 возрасни                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
1 возрасен +1 дете (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
1 возрасен +2 деца  (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
2 возрасни +1 дете (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
2 возрасни +2 деца (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
3 возрасни +1 дете (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
2 возрасни +3 деца (  6 – 11.99 год.)              104.00 €              154.00 €                         235.00 €                114.00 €                  144.00 €
5  возрасни              113.00 €              168.00 €                         257.00 €                124.00 €                  157.00 €
3 возрасни +3 деца (  6 – 11.99 год.)              113.00 €              168.00 €                         257.00 €                124.00 €                  157.00 €
4 возрасни +2 деца (  6 – 11.99 год.)              113.00 €              168.00 €                         257.00 €                124.00 €                  157.00 €
4 возрасни +1 дете (  6 – 11.99 год.)              104.00 €              154.00 €                         235.00 €                114.00 €                  144.00 €
1 возрасен +3 деца (  6 – 11.99 год.)                94.00 €              140.00 €                         214.00 €                104.00 €                  131.00 €
2 возрасни + 2  деца (  6 – 11.99 год.)              104.00 €              154.00 €                         235.00 €                114.00 €                  144.00 €
1 возрасен + 4 деца (  6 – 11.99 год.)              104.00 €              154.00 €                         235.00 €                114.00 €                  144.00 €
СТУДИО 2+0
1 возрасен                52.00 €                79.00 €                         114.00 €                  56.00 €                    70.00 €
2 возрасни                52.00 €                79.00 €                         114.00 €                  56.00 €                    70.00 €
1 возрасен +1 дете (  6 – 11.99 год.)                52.00 €                79.00 €                         114.00 €                  56.00 €                    70.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вкучено: користење на внатрешен базен, фитнес, интернет
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Доплата за појадок: возрасни – 5 евра; дете од 6-11.99 год. – 3€
▪ Доплата за појадок и вечера : возрасни – 15 евра; дете од 6-11.99 год. – 8€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 100€, дете од 6-11.99 год. – 50€
▪ Доплата за Божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-11.99 год. – 28€