КАМЕЛИЈА АПАРТ 4*-Пампорово-Зима 2017/2018

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

КАМЕЛИЈА АПАРТ ХОТЕЛ 4* – Пампорово 

Зима 2017/2018

Хотел Камелија во Пампорово е најновиот бисер во снежната круна во познатото ски одморалиште. Хотелот е лоциран непосредно до една од најатрактивните ски патеки во Пампорово, Студенец и има директен пристап до целосно опремена ски гардероба. Ресортот е уникатен комплекс создаден да го импресионира секој гостин со својот изглед и архитектура. Секоја соба од хотелот е направена така да додека престојувате во неа, се чувствувате како дома. Хотелот Камелија е дизајниран да обезбеди максимална удобност и за семејствата со мали деца. Апартманите на хотелот располагаат со кујна и мебел, трпезарија, спална соба и софа кревет. Децата кои сакаат игри, можат слободното време да го поминуваат во специјално опремена просторија за мали деца за најразлични игри и забави.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 15.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 15.11.2017

(попустите не важат за период на престој 27.12-02.01.2018)

Цените се за 1 ноќевање за наем на соба 01.12-17.12.2017 18.12-26.12.2017 27.12-02.01.2018 08.01-21.01.2018 22.01-04.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 05.03-15.04.2018 03.01-07.01.2018
Студио
– цена за 2 лица
2+0 47.00 € 73.00 € 107.00 € 51.00 € 64.00 €
Едноспален апартман
– цена за 2 лица
2+2 49.00 € 76.00 € 113.00 € 53.00 € 69.00 €
Двоспален апартман
–  цена за 4 лица
4+2 80.00 € 124.00 € 195.00 € 89.00 € 115.00 €
Триспален апартман
–  цена за 6 лица
6+2 113.00 € 179.00 € 279.00 € 120.00 € 160.00 €
Ноќевање со појадок : возрасен – 5€, дете – 3€ | Полупансион : возрасен – 13€, дете – 7€
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, СПА, фитнес, ски гардеробер, анимација за деца, интернет

 

Дополнителни услови :

 

▪ Дете до 5.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 40% од цената за лице

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, деца – 45€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден