ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* за 23-ти октомври

Сандански е мал град и рекреативен центар во јужно-западна Бугарија, дел од Благоевград- регијата. Сместен е во Санданско- Петричката престолнина опкружена со Пирин, Беласица и Огражден. Одалечен е 160 км од Софија. Климата е континентална со многу топли и суви лета, а влажнa и блага зима. Она што го издвојува Сандански и го прави популарна дестинација за релаксација и опуштање се бројните термални извори и надворешните базени во хотели.

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

Сандански за 23-ти октомври 2018

Интер хотел Сандански 4* се наоѓа во центарот на Сандански, на пешачко растојание од градскиот парк и главната шопинг улица. Interhotel Sandanski располага со еден од најдобрите медицински центри на Балканот

Сместување: Располага со вкупно 285 соби (DBL & Suite). Сите се опремени со мини-бар, кабловска ТВ , телефон, Wi Fi , купатило, фен, тераса.

Содржини: 3 ресторани, лоби бар, бар покрај базенот, 3 базени со минерална вода, од кој еден е термален со 38° C, 5 новоизградени тениски терени прикладни за организирање провесионални турнири, 4 конференциски  сали со капацитет од 30 д0 250 места, простор за изложби и презентации.

 

www.interhotelsandanski.bg

 

Вид на сместување
(мин.2 ноќевања)
Недела – Четврток Петок – Сабота
Двокреветна соба – стандард (2+1) 60€ 76€
Еднокреветна соба – стандард 48€ 60€
Двокреветна соба – лукс (2+1) 69€ 86€
Еднокреветна соба – лукс 54€ 66€
Студио стандард (2+2) 100€ 124€
Апартман Лукс (2+2) 112€ 140€
Апартман Фемили (2+2) 152€ 192€
Дополнителни услови :
Дете од 0-03.99 год. Бесплатно
Дете од 04-11.99 год. на доп. легло 10€ 12€
Дете од 04-11.99 год. на ред. легло 20€ 25€
Дете од 04-11.99 год. на доп. легло во студио или апп / /
Дете од 12-15.99 год. на доп. легло 23€ 28€
Возрасен на доп. легло во студио или апп 23€ 28€

 

Цените се во евра за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Појадок
√ Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
√ Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери
√ Користење на отворен базен со минерална вода
√ Користење на отворен термален базен  со минерална вода (38⁰ С)
√ Паркинг, интернет, сеф на рецепција
√ Детски кат и професионален аниматор

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Сандански