ЕВИА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Островот Евиа во последните неколку година станува познато како нова туристичка дестинација со непроменето природно окружување. Преубаво место за одмор, со долги каменасто песочни плажи, борова шума, плантажи за маслинки, смокви и фстаци. Богата флора и фауна, поволните климатски услови, долгата сезона, многуте преубави плажи и доста богати термални води, ја прават Евија едно од најпопуларните дестинации и помеѓу самите Грци.

ЕВИА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Edipsos, или како уште го нарекуваат Lutra Edipsos е најпознат, а воедно и најстара бања во Грција, а карактеристична е по термалните води. Во прилог на тоа што е меѓу најстарите бањи, иде и тоа што се споменува во делата на грчкиот филозов Аристотел. Во време на римското владеење ги угостил и римските императори Хадријан, Септимиј Север и Марко Аурелијо. Од тоа време се познатите римкси купатила – Сила. Бањата ја срушил византискиот император Теодосиј како објект за собирање на пагани.

Денес градот има околу десет илјади жители, 198 хотели од кои се 18 со спа програми. Едипсос е едно од најпознатите бањски лекувалишта во Грција, кое е познато по своите термални извори, кои се сливаат директно во морето со температура од 34 до 70 степени. Самиот Едипсос е убаво развиено туристичко место, кое нуди добри сместувачки капацитети, како и многу кафичи, ресторани и останати пропрадни туристички содржини. Самиот факт да градот живее и преку лето и зима го прави идеален за посета во текот на целата сезона.

 

ВИЛА МИХАИЛ

Вила Михаил се наоѓа во центарот на Пефки на самото градско шеталиште и плажа. Располага со 1/3 студија и 1/5 апартмани кои се опремени со кујна (одвоена од спална), купатило, ТВ, тераса и клима уред. Аппартманите се со две спални соби (1/3+1/2) со кујна и имаат поглед море како и дел од 1/3 студија.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

 

ПЕРИОД

 

НОЌЕВАЊА

ВИЛА МИХАИЛ
1/3 студио 1/3 студио поглед море 1/5 апп
поглед море
26.05-02.06 7* 95 105 125
02.06-09.06 7* 105 110 135
09.06-16.06 7* 115 120 145
16.06-23.06 7* 125 130 155
23.06-30.06 7* 135 140 165
30.06-07.07 7* 145 150 175
07.07-14.07 7 275 295 385
14.07-21.07 7 290 310 395
21.07-28.07 7 290 310 395
28.07-04.08 7 290 310 395
04.08-11.08 7 280 300 385
11.08-18.08 7 265 285 375
18.08-25.08 7* 135 145 165
25.08-01.09 7* 125 135 155
01.09-08.09 7* 115 125 145
08.09-15.09 7* 105 115 135
15.09-22.09 7* 95 105 125
Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
 • Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
  – За сопствен превоз од цената се одбива 30 евра
  • Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
  – Доплата за превоз 55 евра за возрасни и 40 евра за деца до 7 години
  • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
  • Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
  • Трето, четврто и петто лице (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
  •       Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
  • Користењето на клима уредот е вклучено во цената;
  • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Поаѓање за Пефки
Скопје 00 : 05 часот Дрводекор
Велес 00 : 45 часот (Мотел Макеедонија)
Неготино 01 : 15  часот (Бензиска Макпетрол)
Граничен премин 02:00 Часот (бензинска пумпа Шимов)

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018