ВИЛА PENNY ХАНИОТИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Ханиоти е одлично место за уживање во летниот одмор, за сите возрасти, бидејќи целата населба е така конципирана што има да понуди по нешто за секого. Секако, главната атракција е одличната плажа која се протега по должината на целата населба и една од најдобрите на Халкидики.
Во средишницата на Ханиоти се наоѓа малиот градски плоштад, збирно место за сите туристи по заоѓањето на сонцето. Во вечерните часови, па сѐ до рано наутро, тука можете да се забавувате во некој од баровите, рестораните, таверните или пак да прошетате и да си купите некој сувенир што ќе ве потсетува на одморот.

ВИЛА PENNY – ХАНИОТИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вилата Penny се наоѓа во новиот дел на летувалиштето, на патниот правец кој води кон Пефкохори, оддалечена околу 300м од плажа и 500м од центарот на Ханиоти. Воилата располага со рецепција, базен со лежалки и чадори (не е дозволено носење на свои пијалоци и храна), бар пред базенот, голем двор со изобилство од медитеранско зеленило, детско игралиште, скара и паркинг. Во нејзина непосредна близина се наоѓаат голем број на хотели, таверни, кафиња, маркети, продавници, како и автобуска станица. Вилата поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија кои се опремени со кујна, купатило, тераса, клима уред (со доплата),Wi-Fi и сеф (со доплата).

 

-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

 

СМЕНА

ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ВИД НА СОБА
1/2 1/3

1/4

1

20.05-27.05 7* 100 120 140
2 27.05-03.06 7* 110 130

150

3

03.06-10.06 7* 120 140 160
4 10.06-17.06 7* 140 160

180

5

17.06-24.06 7* 160 180 200
6 24.06-01.07 7* 180 200

220

7

01.07-08.07 7* 190 210 230
8 08.07-15.07 7 380 425

465

9

15.07-22.07 7 380 425 465
10 22.07-29.07 7 390 435

475

11

29.07-05.08 7 390 435 475
12 05.08-12.08 7 390 435

475

13

12.08-19.08 7 380 425 465
14 19.08-26.08 7* 190 210

230

15

26.08-02.09 7* 180 200 220
16 02.09-09.09 7* 160 180

200

17

09.09-16.09 7* 130 150 170
18 16.09-23.09 7* 100 120

140

 

Напомена:
 • Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
 • Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
 • За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
 • Цените вез * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
 • Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
 • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
 • Трето и четврто лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
 • Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
 • Kористењето на клима уредот се доплаќа 4 евра на ден;
 • Користењето на сеф се доплаќа 1 евро на ден;
 • Во студиата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 7,99 години;
  •     Работни часови на базенот 9:00 до 19:00 часот;
  •     За користење на базенот потребно е да се нарача пијалок од барот;
 • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018