ВИЛА „CATRIN“ – GOLDEN BEACH – СКАЛА ПОТАМИА – ТАСОС

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

ВИЛА „CATRIN“ – GOLDEN BEACH

СКАЛА ПОТАМИА – ТАСОС

На само 100м до најубавата плажа на островот Тасос во Скала Потамиа, ве дочекува луксузната вила Катрин, сместена во прекрасно уреден двор со цвеќе и украсни дрвца, зеленило и мирис на цитрус. Студиата се модерно уредени со еден брачен лежај и софа на расклопување, комплетно опремена кујна, ТВ, клима уред, купатило, пространа тераса (10m2) со гарнитура за седење, тенда.

 

ПериодУслуга: ноќевање Бр. на ноќевања 1/2студио 1/4студио
25.05-01.06.18 7* 110 120
01.06-08.06.18 7* 140 160
08.06-15.06.18 7* 160 180
15.06-22.06.18 7* 190 210
22.0629.06.18 7* 220 250
29.06-08.07.18 9 480 540
08.07-17.07.18 9 580 650
17.07-26.07.18 9 580 650
26.0704.08.18 9 580 650
04.08-13.08.18 9 580 650
13.08-22.08.18 9 580 650
22.0831.08.18 9 520 580
31.0807.09.18 7* 190 210
07.09-14.09.18 7* 160 180
14.09-21.09.18 7* 140 160
21.09-28.09.18 7* 110 120

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Потамиа

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018