ВИЛА AVRA ЗАКИНТОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.

ВИЛА AVRA ЗАКИНТОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Цените се по лице за пакет: превоз+сместување, во евра без попуст

Avra Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
14.06-22.06.2018 7 159 149
21.06-29.06.2018 7 169 159
28.06-06.07.2018 7 189 179
05.07-13.07.2018 7 209 199
12.07-20.07.2018 7 229 219
19.07-27.07.2018 7 239 229
26.07-03.08.2018 7 239 229
02.08-10.08.2018 7 239 229
09.08-17.08.2018 7 239 229
16.08-24.08.2018 7 229 219
23.08-31.08.2018 7 189 179
30.08-07.09.2018 7 149 139
06.09-14.09.2018 7 119 109
13.09-21.09.2018 7 109 99
20.09-28.09.2018 7 99 89

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2018

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Локација

Вилата се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.

Плажа

   • 10 метри од градската песочна плажа.
Опис на Вила Avra

Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

  • 1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
  • 1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

 

Напомена:
 • Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.
 • Попуст за сопствен превоз – 40 евра по лице.
 • Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
 • Wi-fi: вклучен во цената.
 • Доплата за клима уредот: 5 евра на ден на лице место
 • Во цената Е вклучен превоз.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 • На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
 • Цените се дадени по лице за пакет: превоз+сместување, во евра без попуст

 

  Avra

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018