ВИЛА ANGELIKI САРТИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Сарти е една од најпосакуваните дестинации на вториот крак Ситонија. Сместено во срцето на Халкидики, на јужниот дел на полуостровот свртено кон третиот крак Атос, Сарти е градот кое е во целост подреден на туристите. Изобилство продавници, слаткарници, пекари, кафетерии, ресторани, дискотеки … Долга песочна плажа со уредено шеталиште исполнето со медитеранско зеленило и мноштво барови и таверни со морска храна… Прекрасни зајдисонца со неверојатни бои кои оставаат впечаток дека сте навистина во близина на боговите. Во близина на Сарти се наоѓаат и неколку познати плажи кои се вбројубаат меѓу најубавите на Ситонија. На околу 6 километри се наоѓа плажата Orange. Има многу ситен песок, и плитка вода и преубава боја на морето. На само половина километар подалеку се наоѓа дивата плажа Mega Porokali која има необично тиркизна боја на водата, а после неа е плажата Paradise.

ВИЛА ANGELIKI САРТИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вилата Angeliki се наоѓа стариот дел од градот, во непосредна близина на училиштето и на познатиот хотел Ostraco, на само 150 метри од плажата. Вилата има два шесткреветни дуплекс апартмани на високо приземје. Апартманите  се опремени со квалитетен мебел и кујни, телевизори, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила Angeliki – Сарти

Термин:

Ноќевања:

1/6 дуплекс бр.1       

1/6 дуплекс бр.2

20.05-30.05.2018

10

240 €

290 €

30.05-09.06.2018

10

350 €

400 €

09.06-19.06.2018

10

430 €

480 €

19.06-29.06.2018

10

510 €

560 €

29.06-09.07.2018

10

610 €

660 €

09.07-19.07.2018

10

730 €

780 €

19.07-29.07.2018

10

730 €

780 €

29.07-08.08.2018

10

730 €

780 €

08.08-18.08.2018

10

730 €

780 €

18.08-28.08.2018

10

610 €

660 €

28.08-07.09.2018

10

510 €

560 €

07.09-14.09.2018

7

320 €

360 €

14.09-21.09.2018

7

280 €

320 €

21.09-28.09.2018

7

240 €

280 €

 

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 или 7 ноќевања без вклучен превоз
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци- Сарти
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

ANGELIKI

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018