ВИЛА „ROULA“ ЛИМЕНАС – ТАСОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

ВИЛА „ROULA“ ЛИМЕНАС – ТАСОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Roula се наоѓа во самиот центар на главниот и воедно најголем град на островот Тасос, Лименас. Вилата се наоѓа на околу 300 м. од градската плажа. Главната пешачка зона како и старото пристаниште каде може да се најдат голем број на ресторани, таверни и барови се на 2-3 мин. одалечени од вилата што претставува огромна предност за оние кои преферираат прошетка во вечерните часови. Во сама близина на вилата има и продавница. Вилата располага со комотни и пространи 1/3 студиа како и со 1/4 дуплекс апартмани со комплетно опремени кујни, како и рецепција на влезот и прекрасно уреден двор кои е на располагање на гостите. Користењето на клима уредот е вклучено во цена.

 

ПериодУслуга: ноќевање Бр. на ноќевања 1/3студио 1/4 АПП

дуплекс

25.05-01.06.18 7* 110 130
01.06-08.06.18 7* 140 170
08.06-15.06.18 7* 160 190
15.06-22.06.18 7* 190 210
22.0629.06.18 7* 220 250
29.06-08.07.18 9 480 550
08.07-17.07.18 9 580 675
17.07-26.07.18 9 580 675
26.0704.08.18 9 580 675
04.08-13.08.18 9 580 675
13.08-22.08.18 9 580 675
22.0831.08.18 9 520 595
31.0807.09.18 7* 190 230
07.09-14.09.18 7* 160 200
14.09-21.09.18 7* 140 180
21.09-28.09.18 7* 110 130

Напомена:
  
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018