ВИЛА ЈОТА АМУЛИЈАНИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Амулиани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција.
Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата.
Лоциран е во заливот на планината Атос, и доминира зелената боја, со маслинови полиња…
Мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото е полно со таверни, бутици, кафе барови и продавници.
Всушност, отпатувајте заедно за нас и вратете се со свои впечатоци од ова мало, извонредно место, се надеваме дека ќе уживате во неговите убавини.

ВИЛА ЈОТА АМУЛИЈАНИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Студијата Јота се лоцирани во центарот на Амулијани , на 100 метри од пристаништето, оддалечени 150м од плажа. Располага со трикреветни и четирикреветни студија , со ТВ, клима уред, комплетно опремена кујна, тоалет и тераса.

 

Вила Јота – Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

1/6 – 10/6

9

4.900 (79)*

3.040 (49)*

10/6 – 17/6

7

7.130 (115)

3.040 (49)

17/6 – 24/6

7

8.990 (145)

3.660 (59)

24/6 – 1/7

7

10.230 (165)

3.660 (59)

Вила Јота – Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2+1 студио

1/4 студио

1/7 – 10.7

9

25.110 (405)

28.830 (465)

10/7 – 19/7

9

26.970 (435)

31.310 (505)

19/7 – 28/7

9

30.070 (485)

34.410 (555)

28/7 – 6/8

9

30.070 (485)

34.410 (555)

6/8 – 15/8

9

30.070 (485)

34.410 (555)

15/8 – 24/8

9

30.070 (485)

34.410 (555)

24/8 – 2/9

9

26.970 (435)

31.310 (505)

Вила Јота – Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

2/9 – 9/9

7

9.610 (155)

3.040 (49)

9/9 – 19/9

10

7.750 (125)

3.040 (49)

19/9 – 1/10

12

4.900 (79)*

2.420 (39)*

 

Напомени и услови:
– Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
– За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
– Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7,9,10 или 12 ноќевања и автобуски превоз. За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
– Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за  9 ноќевања
– Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг, превозот не се одбива од истите
– Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
– Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
– Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.staff.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.staff.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.
– Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
Деца до 2 години бесплатно,без седиште
– Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути.Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
– Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „Стаф“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
– т.а. „Стаф“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Стаф“ и на самата агенција.

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018