Вила Јагода и Малина 3* – Боровец

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Вила Јагода и Малина 3* – Боровец

Зима 2017/2018

Локација Вила Јагода и Малина : 2 км од Боровец

Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец.

Вили Јагода (40 фински вили) : дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ, спална со 2 дрвени кревети на спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, балкон. 10 од вилите имаат сауна.

Вили Малина (28 вили на 2 спрата) : дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ, 2 кревети на вториот спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, можност за 2 дополнителни кревети
на првиот спрат.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 15.11.2017

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.12.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 24.01.2018 до крај на сезона (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се за наем на вила за 1 ноќевање 29.12-02.01.2018 01.12-28.12.2017
Вид на сместување | Период на престој   03.01-31.03.2018
ЈАГОДА 4+0 85.00 € 44.00 €
ЈАГОДА СО САУНА 4+0 90.00 € 50.00 €
МАЛИНА 4+2 90.00 € 50.00 €
Во цената е вклучено : ноќевање, паркинг.

 

Дополнителни услови :

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год. – 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден