ВИЛА ХРИСТОС СИВИРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

ВИЛА ХРИСТОС СИВИРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

ВИЛА HRISTOS – СИВИРИ

ТЕРМИНИ НОЌЕВАЊА 1/2 СТУДИО

1/4 АПАРТМАН

19.05 – 26.05.2018

7* 39€ 49€
26.05 – 02.06.2018 7* 49€

59€

02.06-09.09.2018

7* 79€ 109€
09.06 -16.06.2018 7* 99€

139€

16.06 – 23.06.2018

7* 129€ 159€
23.06 – 30.06.2018 7* 139€

179€

30.06 – 07.07.2018

7 290€ 360€
07.07 -14.07.2018 7 310€

380€

14.07 – 21.07.2018

7 340€ 410€
21.07-28.01.2018 7 340€ 410€
28.01 – 04.08.2018 7 340€ 410€
04.08 – 11.08.2018 7 340€ 410€
11.08 – 18.08.2018 7 310 € 410€
18.08 – 25.08.2018 7 290€ 380€
25.08 – 01.09.2018 7* 139€ 179€
01.09 – 08.09.2018 7* 119€ 149€
08.09 – 15.09.2018 7* 99€ 109€
15.09 – 22.09.2018 7* 49€ 59€
22.09 – 29.09.2018 7* 39€

49€

 

НАПОМЕНА:   
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 1евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 – 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

Сивири   

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018