ВИЛА ХОТЕЛ МИСТРАЛ КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Калитеа е туристичко место кое се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливост на домаќините го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

ВИЛА ХОТЕЛ МИСТРАЛ КАЛИТЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила хотел Мистрал се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на 5-7 мин. од плажа, во непосредна близина на вила Магдалини. Вилата располага со 1/2+1 студиа со комплетно опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената), и сат. ТВ. Во дворот има базен и лежалки, а WiFi пристапот е овозможен на базен и рецепција. На 50-ина метри се наоѓа голем јавен паркинг, каде и во висока сезона може да се најде бесплатно паркинг место. Вилата е идеална за оние кои покрај плажа и море, сакаат слободното време да го поминат покрај во базенот во пријатна атмосфера, а сепак блиску до центарот и сите збиднувања.

 

Вила „MISTRAL“ – Калитеа
Период Ноќевања 1/2 студио 1/2+1 студио
19.05-26.05.18 7* 80 90
26.05-02.06.18 7* 90 100
02.06-09.06.18 7* 100 110
09.06-16.06.18 7* 130 145
16.06-23.06.18 7* 160 175
23.06-30.06.18 7 315 350
30.06-07.07.18 7 325 370
07.07-14.07.18 7 340 390
14.07-21.07.18 7 340 420
21.07-28.07.18 7 340 420
28.0704.08.18 7 340 420
04.08-11.08.18 7 340 420
11.08-18.08.18 7 340 420
18.08-25.08.18 7 310 390
25.08-01.09.18 7* 155 180
01.09-08.09.18 7* 135 155
08.09-15.09.18 7* 125 145
15.09-22.09.18 7* 95 120
22.0929.09.18 7* 85 90

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио- БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 

Вила хотел Мистрал

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018