ВИЛА ХАУС ЛИТЕА НЕА ПОТИДЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вилата ХАУС ЛИТЕА се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри.

ВИЛА ХАУС ЛИТЕА НЕА ПОТИДЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Сместувањето во Вила Хаус Литеа е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 

ТЕРМИН :

НОЌЕВАЊА 1/3 студио 1/4 апп
20.05 7* 90

100

27.05

7* 110 120
03.06 7* 120

130

10.06

7* 130 140
17.06 7* 140

150

24.06

7 280 320
01.07 7 290

360

08.07

7 320 380
15.07 7 340

440

22.07

7 360 440
29.07 7 360

440

05.08

7 360 440
12.08 7 340

420

19.08

7 320 380
26.08 7* 170

190

02.09

7* 120 140
09.09 7* 100

120

16.09

7* 80 100
23.09 7* 70

90

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 

ВИЛА ХАУС ЛИТЕА ВИЛА ХАУС ЛИТЕА ВИЛА ХАУС ЛИТЕА 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018