ВИЛА ФУЛИС ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ФУЛИС ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила ФУЛИС се наоѓа на влаезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена околу 50м од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, и четирикреветни апартмани. Трикреветните апартмани се наоѓаат на ниско приземје и спрат, а четирикреветните апартмани се само на ниско приземје. Сите апартмани се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, ТВ и клима (вклучена во цена). Апартманите на спрат имаат страничен поглед на море од балкон. АПАРТМАНИТЕ НА НИСКО ПРИЗЕМЈЕ НЕМААТ КЛИМА.

1/3+1 апп се состои од спална соба со еден дупли кревет и еден единечен, посебно кујна со дополнително легло – софа, која може да се користи за дете до 12год. Макс. капацитет е 3 возрасни и едно дете до 12год.

1/4 апп се состои од спална со три поединечни кревети (или еден дупли и еден единечен кревет), и посебно кујна со еден стандарден кревет. Макс. капацитет е 4 возрасни и едно дете до 4год во кревет со родител.

Вила ФУЛИС  е од Б-категорија.

 

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

Бр. на ноќевања  ->   

Цена

по лице

Ниско приземје

55€

65€

95€

115 €

135 €

145 €

спрат

75€

85€

115€

135 €

155 €

165 €

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат !

За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз!

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата !

ТЕРМИН

НАЕМ

НОЌИ

НИСКО ПРИЗЕМЈЕ СПРАТ
1/3+1 апп 1/4 апп

1/3+1 АПП

01.07.2018

290 € 310 € 390 €
08.07.2018 310 € 330 €

430 €

15.07.2018

350 € 370 € 450 €
22.07.2018 370 € 390 €

470 €

29.07.2018

370 € 390 € 470 €
05.08.2018 370 € 390 €

470 €

12.08.2018

370 € 390 € 470 €
19.08.2018 350 € 370 €

470 €

26.08.2018

310 € 330 €

450 €

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

02.09.2018 09.09.2018 16.09.2018 23.09.2018
Бр. на ноќевања –>

Цена

по лице

Ниско приземје 135 € 115 € 95 € 65 €
спрат 155 € 135 € 115 €

85 €

 

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат !
За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз!

 

Напомени:

–  Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

–  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со аванснауплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

–  Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00  часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

–  Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

–  Задолжително патничко осигурување.

–  Собите се превземаат по 14.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

–  За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

–  Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

–  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018