ВИЛА ТАСУЛА ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ТАСУЛА – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi и ТV.

 

15% попуст за резервација до 20.03 со 30% уплата


Вила Тасула – Полихрони (вонсезонски цени)
Термин Ноќевање 1/4 апартман
20.05 – 27.05 7* 49 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
27.05 – 03.06 7* 59 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
03.06 – 10.06 7* 89 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
10.06 – 17.06 7 109 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
17.06 – 24.06 7 149 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
24.06 – 01.07 7 169 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат 35 евра. За аранжман со сопствен превоз се одбива 15 евра по лице

Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз

 

Вила Тасула – Полихрони (сезонски цени)
Термин Ноќевање 1/4 апартман
01.07 – 08.07 7 420 евра
08.07 – 15.07 7 455 евра
15.07 – 22.07 7 525 евра
22.07 – 29.07 7 525 евра
29.07 – 05.08 7 525 евра
05.08 – 12.08 7 525 евра
12.08 – 19.08 7 495 евра
19.08 – 26.08 7 465 евра
26.08 – 02.09 7 435 евра
 • Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања
Вила Тасула – Полихрони (вонсезонски цени)
Термин Ноќевања 1/4 апартман
02.09 – 09.09 7 159 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
09.09 – 16.09 7 75 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
16.09 – 23.09 7* 70 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
23.09 – 30.09 7* 65 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат 35 евра. За аранжман со сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
 • Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања
 • Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз
 • – 15% попуст за резервација до 05.03 со 30% уплата
 • За уплатени два аранжмани 7 + 7 ноќевања, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустите не се комбинираат)
 • Термините во табелите се датуми на започнување и завршување на аранжманот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а нашуштање на апартманите е до 10 часотпо локално време
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018