ВИЛА ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

ВИЛА ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б-категорија.

 

 

Опис на студијата:

1/3 студио на ниско приземје со заграден дел како балкон, една просторија со дупли и единечен кревет или 3 поединечни кревете и мини кујна.

1/3 студио на 1 кат, една просторија со дупли и единечен кревет и мини кујна и балкон.

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања

ТЕРМИН

20.05.2018 27.05.2018 03.06.2018 10.06.2018 17.06.2018 24.06.2018
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

ТАЛАСА

/// 85 € 115€ 135 € 155 €

175 €

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ

      ТЕРМИН

    НАЕМ              1/3 стд

ниско приземје 

    ТАЛАСА

 1/3 стд   

   1кат

  ТАЛАСА    

01.07.2018      7 ноќи   320€

  350€

08.07.2018

    7 ноќи   350€   380€
15.07.2018      7 ноќи   380€

  420€

22.07.2018

   7 ноќи   420€   450€
29.07.2018    7 ноќи   420€

  450€

05.08.2018

   7 ноќи   420€   450€
12.08.2018    7 ноќи   420€

  450€

19.08.2018

   7 ноќи   420€   450€
26.08.2018    7 ноќи   380€

  420€

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН

 02.09.2018   09.09.2018   16.09.2018   23.09.2018 
НОЌЕВАЊА   7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи

 7 ноќи

ТАЛАСА

 155 €  135 €  115 €

  85 €

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

 

 

Напомени:

– Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

– Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

– Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

– Задолжително патничко осигурување.

– Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

– За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

– Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

– ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018