ВИЛА СКАУТ СУТОМОРЕ – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2018

Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Петровец. Ова мирно место е совршено за одмор и релаксација.Пријатни жители и гостопримлива атмосфера е првото нешто што ќе го забележите кога ќе пристигнете во Сутоморе.Има голем луна парк, долго шеталиште, голем број на продавници за сувенири и кафулиња, aптеки, амбуланта, маркети…
Она што е веднаш забележливо кога прв пат пристигнувате во Сутоморе е природната убавина: Пространа плажа и азурно море од една и голем планински масив од друга страна.
Во сезона Сутоморе остварува преку 10.000 ноќевања дневно. Населението се занимава со туризам, кој е основен извор на приходи на овој град. Големата посетеност на градот највеќе се должи на младите луѓе. Mногу хотели, ресторани, кафулиња, клубови, дискотеки придонесуваат ова место да биде привлечно за голем број туристи.

ВИЛА СКАУТ – СУТОМОРЕ

ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2018

ВИЛА   СКАУТ  се наоѓа на 300м од плажа располага со двокреветни, трокреветни соби. Секоја соба има клима , тоалет, фрижидер, тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената (колона 2 од табелата – соба со сопствен тоалет). Дел од ½ соби делат тоалет со друга ½ соба (колона 1 од табелата – соба со заеднички тоалет).

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

Период

Вила Скаут

1

2

1

14.06-23.06 195

235

2

23.06-02.07 195

235

3

02.07-11.07 195 235
4 11.07-20.07 205

245

5

20.07-29.07 205 245
6 29.07-07.08 205

245

7

07.08-16.08 205 245
8 16.08-25.08 195

235

9

25.08-03.09 175 215
10 03.09-12.09 155

195

 

Напомена:

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз).
– Прво дете   до 13.99 год. ПОПУСТ 50% од цената на аранжманот.
– Второ  дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра).
* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.
* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска  противвредност  ( 1 евро = 62ден.).

Поаѓање за Црна Гора
Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот
Кавадарци 03.00 часот (пумпата кај Росоман)
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот


Поаѓање од Сутоморе  – 16,00 часот
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Вила Скаут

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018