ВИЛА СЕВИ АФИТОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Афитос е традиционално летувалиште со примеси на медитерански дух и со децении наназад е посетувано од западноевропски туристи, кои овде го откриле рајот и опуштената атмосфера. Местото е многу сликовито со камени зданија и сокаци со калдрма во кои се наоѓаат бројни продавници и таверни. Изграден е на огромна карпа која се издига над долгата и песочна плажа и има импресивна панорама. Морето е кристално бистро и топло се до есента.

ВИЛА СЕВИ АФИТОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила СЕВИ се наоѓа на околу 80 м. од центарот на Афитос и на околу 300 м. од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани кои се расположени на првиот и вториот кат. Сите простории се комплетно опремени со кујна, тоалет, балкон, ТВ и клима, чие користење е вклучено во цената.

Во двокреветните студиа има 2 поединечни кревети кои можат да се спојат .

Во апартманите на располаѓање се 4 кревети, од кои два се сместени во кујната и еден брачен кревет во спалната.

ВИЛА СЕВИ – АФИТОС

ТЕРМИНИ

НОЌЕВАЊА 1/2 СТУДИО

1/4 АПАРТМАН

19.05 – 26.05.2018

7* ПРОМО 49€ 49€
26.05 – 02.06.2018 7* ПРОМО 59€

59€

02.06-09.09.2018

7* ПРОМО 69€ 69€
09.06 -16.06.2018 7* 89€

99€

16.06 – 23.06.2018

7* 119€ 129€

23.06 – 30.06.2018

7* 149€

159€

30.06 – 07.07.2018

7 290€ 340€
07.07 -14.07.2018 7 310€

360€

14.07 – 21.07.2018

7 340€ 390€
21.07-28.01.2018 7 340€

390€

28.01 – 04.08.2018

7 340€ 390€
04.08 – 11.08.2018 7 340€

390€

11.08 – 18.08.2018

7 310 € 360€
18.08 – 25.08.2018 7 290€

350€

25.08 – 01.09.2018

7* 139€ 159€
01.09 – 08.09.2018 7* 119€

129€

08.09 – 15.09.2018

7* ПРОМО 69€ 79€
15.09 – 22.09.2018 7* ПРОМО 59€

59€

22.09 – 29.09.2018 7* ПРОМО 49€

49€

НАПОМЕНА:  
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз  
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни
 • 25 € деца од 2 – 12 години
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

Афитос

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018