ВИЛА ПОСЕДОНИО ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ПОСЕДОНИО – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

На  100м. од плажата се наоѓа Вилата Поседонио која располага со 1/2 +1 студија и  1 / 4 апартмани опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и клима . Студијата и апартманите се состојат од една спална и посебна кујна.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

СМЕНА

 ПЕРИОД  НОЌЕВАЊА ВИЛА POSEDONIO
1/2+1 студио

1/4 апп

1

27.05-03.06 7* 90 110
2 03.06-10.06 7* 100

120

3

10.06-17.06 7* 120 140
4 17.06-24.06 7* 140

160

5

24.06-01.07 7* 150 170
6 01.07-08.07 7* 170

190

7

08.07-15.07 7 375 425
8 15.07-22.07 7 385

435

9

22.07-29.07 7 385 435
10 29.07-05.08 7 385

435

11

05.08-12.08 7 375 435
12 12.08-19.08 7 365

425

13

19.08-26.08 7* 160 190
14 26.08-02.09 7* 140

170

15

02.09-09.09 7* 130 150
16 09.09-16.09 7* 110

130

17

16.09-23.09 7* 80

100

 

Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
 • Цените со * се однесуваат наПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ(7 ноќевања со вклучен превоз);
  – За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
  • Цените вез * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
  -Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
  • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
  • Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
  • Трето и четврто (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
  •       Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
  • Користењето на клима уредот е вклучено во цената;
  • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018