ВИЛА МИХАИЛ – ПЕФКИ, ЕВИА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Евиа е втор најголем остров во Грција. Одалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180км, главен град Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина е оддалечено 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови, богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта.

ВИЛА МИХАИЛ – ПЕФКИ, ЕВИА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Најпопуларното туристичко место е Пефки кое се наоѓа на северната страна на островот Евиа. Пефки  се протега на 4 км. долга и широка песочно-каменеста плажа со поглед на Скијатос. Се одликува со кристално чисто море, мало градско пристаниште, шеталиште со голем број на ресторани, таверни, кафе барови. Пефки е место за вистински одмор.

ВИЛА МИХАИЛ

Вила Михаил се наоѓа во центарот на Пефки на самото градско шеталиште и плажа. Располага со 1/3 студија и 1/5 апартмани кои се опремени со кујна (одвоена од спална), купатило, ТВ, тераса и клима уред. Аппартманите се со две спални соби (1/3+1/2) со кујна и имаат поглед море како и дел од 1/3 студија.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

 

СМЕНА

ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ВИЛА МИХАИЛ – ПЕФКИ, ЕВИА
1/3 студио 1/3 студио поглед море

1/5 апп
поглед море

1

26.05-02.06 7* 95 105 125
2 02.06-09.06 7* 105 110

135

3

09.06-16.06 7* 115 120 145
4 16.06-23.06 7* 125 130

155

5

23.06-30.06 7* 135 140 165
6 30.06-07.07 7* 145 150

175

7

07.07-14.07 7 275 295 385
8 14.07-21.07 7 290 310

395

9

21.07-28.07 7 290 310 395
10 28.07-04.08 7 290 310

395

11

04.08-11.08 7 280 300 385
12 11.08-18.08 7 265 285

375

13

18.08-25.08 7* 135 145 165
14 25.08-01.09 7* 125 135

155

15

01.09-08.09 7* 115 125 145
16 08.09-15.09 7* 105 115

135

17

15.09-22.09 7* 95 105 125

Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

 

Напомена:
 • Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
 • За сопствен превоз од цената се одбива 30 евра
 • Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
 • Доплата за превоз 55 евра за возрасни и 40 евра за деца до 7 години
 • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
 • Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
 • Трето, четврто и петто лице (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
 • Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
 • Користењето на клима уредот е вклучено во цената;
 • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Поаѓање за Пефки
Скопје 00 : 05 часот Дрводекор
Велес 00 : 45 часот (Мотел Макеедонија)
Неготино 01 : 15  часот (Бензиска Макпетрол)
Граничен премин 02:00 Часот (бензинска пумпа Шимов)

 

евиа

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018