ВИЛА МАГДА ПЕФКОХОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

ВИЛА МАГДА ПЕФКОХОРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

 Вила Магда е лоцирана во центарот на Пефкохори, со директен поглед  на море  и во непосредна близина на многубројните ресторани и кафе барови кои се простираат по должината на брегот.  Апартманите во оваа вила се реновирани и комплено опремени. Вилата располага со трокревени  апартмани. Располагаат со комплетно опремена кујна со шпорет ,голем фрижидер,телевизор, клима, и wc. Апартманите располагаат со две посебни простории. Во дневната има еден кревет на спуање  и спалната соба со два единечни кревети.

 

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА АПП 1/3+1
19.05 – 26.05.2018 7*

79€

26.05 – 02.06.2018

7* 99€
02.06 – 09.06.2018 7*

129€

09.06 – 16.06.2018

7* 149€
16.06 – 23.06.2018 7*

169€

23.06 – 30.06.2018

7* 189€
30.06 – 07.07.2018 7

390€

07.07 – 14.07.2018

7 420€
14.07 – 21.07.2018 7

450€

21.07 – 28.07.2018

7 399€
28.07 – 04.08.2018 7

399€

04.08-11.08.2018

7 399€
11.08 – 18.08.2018 7

399€

18.08 – 25.08.2018

7 370€
25.08 – 01.09.2018 7*

169€

01.09-08.09.2018

7* 159€
08.09-15.09.2018 7*

119€

15.09 – 22 .09.2017

7* 79€
22.09 – 29.09.2018 7*

79€

 

НАПОМЕНА:
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: СкопјеХалкидикиСкопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 – 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* – 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.

 

      

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018