ВИЛА КЛЕОПАТРА – КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Според тврдењата на туристите, Калитеа претставува најубавото монденско место на првиот крак „Касандра“ на полуостровот Халкидики. Овој модерен туристички центар се наоѓа на околу 90 километри од Солун и привлекува илјадници туристи кои доаѓаат да уживаат во беспрекорно чистото море, долгите песочни плажи, безбројните шопинг центри и спектакуларниот ноќен живот во многуте дискотеки и ноќни клубови кои ги собираат младите од целиот полуостров и од градот Солун. На само два километри пред Калитеа се наоѓа супер маркетот „LIDL“. Во местото има луксузно опремени продавници за кожа и крзно, за сувенири, како и многу маркети, слаткарници, пекари, таверни, ноќни локали и кафетерии. Во Калитеа има банки и банкомати, аптека, такси станица како и редовна автобуска линија која го поврзува местото со останатите туристички места на првиот крак, како и со Солун. Градот чие име во превод значи убав поглед е меѓу еден од најбараните и заради преубавите плажи со ситен бел песок и беспрекорно чистата вода во која го губите чувството за длабочина. Ова е идеално место за млади и за сите кои така се чувствуваат.

Вила Клеопатра Калитеа

Грција Лето 2018

Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600 метри одалеченост од плажа. Располага со четрикреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( спална со дули кревет, спална со два единечни кревети и дневна просторија со кауч и кујна). Сите апартмани имаат балкон, кујна комплет опремена, бања, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Истите се од Б категорија.

 

  ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.03.2018  

 

Табела 1. ВИЛА КЛЕОПАТРА ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ / ЈУНИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

ТЕРМИН

20.05.2018 27.05.2018 03.06.2018 10.06.2018 17.06.2018 24.06.2018
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

ДУПЛЕКС

65€ 85 € 115 € 135 € 155 €

175 €

 

Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

 

 

Табела 2. ВИЛА КЛЕОПАТРА Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања ЈУЛИ – АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ 1/4 дуплекс апп 
01.07.2018    7 ноќи  

     420 €

08.07.2018

 7 ноќи      470 €
15.07.2018  7 ноќи

     520 €

22.07.2018

 7 ноќи      540 €
29.07.2018  7 ноќи

     540 €

05.08.2018

 7 ноќи      540 €
12.08.2018  7 ноќи

     540 €

19.08.2018

 7 ноќи      540 €
26.08.2018  7 ноќи

     470 €

 

 

 

 

Табела 3. ВИЛА КЛЕОПАТРА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИН
 02.09.2018   09.09.2018   16.09.2018   23.09.2018
НОЌЕВАЊА   7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи

 7 ноќи

ДУПЛЕКС  155 €  135 €  115 €  85 €

 

Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

 

 

 

Напомени:

– Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

– Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

– Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

– Задолжително патничко осигурување.

– Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

– За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

– Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

– ПОПУСТИТЕ НE СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

 

Клеопатра Клеопатра

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018