ВИЛА ЕЛЕКТРА ПЕФКОХОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

ВИЛА ЕЛЕКТРА ПЕФКОХОРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Електра е лоцирана во мирниот дел на Пефкохори (веднаш до црквата) во непосредна близина на центарот и одалечена на 250м. од плажа. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и прв спрат. Сите студиа се опремени со 2 единиечни кревети, 3 единечни кревети или 1 брачен + 1 единечен, комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, клима уред (вклучен во цената) и пространи тераси. На самиот влез во вилата има рецепција и мал лоби бар. Во вилата има и WiFi интернет.

 

 

Вила ЕЛЕКТРА – Пефкохори
Период Ноќевања 1/2 стд. 1/3 стд.
19.05-26.05.18 7* 75 90
26.05-02.06.18 7* 85 100
02.06-09.06.18 7* 95 110
09.06-16.06.18 7* 125 145
16.06-23.06.18 7* 150 165
23.06-30.06.18 7 310 330
30.06-07.07.18 7 320 350
07.07-14.07.18 7 330 370
14.07-21.07.18 7 350 400
21.07-28.07.18 7 350 400
28.0704.08.18 7 350 400
04.08-11.08.18 7 350 400
11.08-18.08.18 7 350 400
18.08-25.08.18 7 330 380
25.08-01.09.18 7* 160 180
01.09-08.09.18 7* 130 155
08.09-15.09.18 7* 120 145
15.09-22.09.18 7* 100 120
22.0929.09.18 7* 80 90

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 

Вила Електра Пефкохори

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018