ВИЛА ЕЛВИРА НЕИ ПОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Неи Пори е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пирериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелеите појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотиф за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните, а објектите кои се наоѓаат во понудата и оваа година, со нескриено задоволство Ви ги презентираме повторно.

ВИЛА ЕЛВИРА НЕИ ПОРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

ВИЛА ЕЛВИРА се наоѓа на 120метри од плажа. Расоплага со двокревети, троктеветни и четворокреветни студија расопредени на приземје, први и втори кат. Секое студио има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Опис: една просторија со брачен и единечен кревет и кујна. Сместувањето е Б категорија.

 

Табела бр.1 – Вила Елвира вонсезонски цени

Термин

 Ноќевања  Цена по лице

со превоз

27.05.2018    7 ноќи

 75 €

03.06.2018

 7 ноќи  105 €
10.06.2018  7 ноќи

 125 €

17.06.2018

 7 ноќи

 140 €

 

 

Табела бр.2 – Вила Елвира сезонски цени

Термин

Ноќевања  Цена за наем

на студио

 1/2  СТД  1/3 СТД

 1/4 СТД

24.06.2018 

  7 ноќи  280 €  290 €  300 €
01.07.2018   7 ноќи  290 €  300 €

 320 €

08.07.2018

  7 ноќи  300 €  340 €  360 €
15.07.2018   7 ноќи  350 €  370 €

 390 €

22.07.2018

  7 ноќи  350 €  370 €  390 €
29.07.2018   7 ноќи  350 €  370 €

 390 €

05.08.2018

  7 ноќи  350 €  370 €  390 €
12.08.2018   7 ноќи  350 €  370 €

 390 €

19.08.2018

  7 ноќи  310 €  340 €  360 €
26.08.2018   7 ноќи  290 €  300 €

 320 €

 

 

Табела бр.3 – Вила Елвира вонсезонски цени

Термин

Ноќевања   Цена по лице 
 со превоз
02.09.2018   7 ноќи

 145 €

09.09.2018

 7 ноќи  125 €
16.09.2018  7 ноќи

 85 €

23.09.2018

 7 ноќи

 65 €

 

 

 

НАПОМЕНИ:
– ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ ВО ТАБЕЛА БР.1 И БР.3 – СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
– СЕЗОНСКИ ЦЕНИ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
– Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
– Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само на редовните цени.
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе:
на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
– Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:
– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
– деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра
– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Неи Пори

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018