ВИЛА ДИМИТРА КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена е во прекрасна околина опкружена со борови дрва и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Димитра – се наоѓа близу центарот на Калитеа оддалечена од плажа 500 м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во непосредна близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, опремени со кујна, бања, клима вклучена во цената, тв , бања, тераса и интернет. Собите се со поглед кон игралиштето.

 

Смена

Период Ноќевање Димитра

студио 1 / 3

  

Димитра   

студио  1 /4

1 20.05-27.05 7 59 Промо

69 Промо

2

27.05-03.06 7 129 Промо 129 Промо
3 03.06-10.06 7 149

159

4

10.06-17.06 7 229 249
5 17.06-24.06 7 279

289

6

24.06-01.07 7 289 299
7 01.07-08.07 7 319

329

8

08.07-15.07 7 339 349
9 15.07-22.07 7 369

379

10

22.07-29.07 7 369 379
11 29.07-05.08 7 369

379

12

05.08-12.08 7 369 379
13 12.08-19.08 7 369

379

14

19.08-26.08 7 299 319
15 26.08-02.09 7 229

249

16

02.09-09.09 7 169 179
17 09.09-16.09 7 129 Промо

139 Промо

18

16.09-23.09 7 89  Промо 99 Промо
19 23.09-30.09 7 59  Промо

69 Промо

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Калитеа чини :
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.

       – Возрасни 35 евра од Скопје.
       – Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје.
       – Деца до 2 години бесплатно – не користи седиште.

 

Останати услови и попусти :
  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст.
  • Попустите не можат да се комбинираат. На промо цените не следува попуст.
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години.
  • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување.

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018