ВИЛА ГРЕЈ ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ГРЕЈ ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Греј се наоѓа во централниот дел на Полихроно, одалечена околу 90метри од плажа. Располага со четворокреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и имаат по едно паркинг место. Опремени се со мини кујна со инветар и голем фризижидер, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима (вклучена во цена за јули и август), во периодот мај / јуни / септември се доплаќа 5 евра на ден. Четворокреветен апартман – две просотиории, спална со два кревети и кујна со кревет на развлекување. Дуплекс апартманот – три простории, кујна, спална со два единечни кревети и кревет на извлекување, спална со брачен кревет. Сместувањето е од Б-категорија.

 

Табела бр.1 – Вила Греј вонсезонски цени

ТЕРМИН

20.05.2018 27.05.2018  03.06.2018  10.06.2018  17.06.2018  24.06.2018 
НОЌЕВАЊА  7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

Во студио / апартман

75 € 85 € 125 € 145 € 165 €

185 €

 

 

Табела бр.2 – Вила Греј сезонски цени

ТЕРМИН

НАЕМ 1/4 апартман  1/5 дуплекс 
01.07.2018  7 ноќи  420€

480€

08.07.2018

7 ноќи 470€ 540€
15.07.2018 7 ноќи 500€

570€

22.07.2018

7 ноќи 520€ 590€
29.07.2018 7 ноќи 520€

590€

05.08.2018

7 ноќи 520€ 590€
12.08.2018 7 ноќи 520€

590€

19.08.2018

7 ноќи 520€ 590€
26.08.2018 7 ноќи 470€

560€

 

Табела бр.3 – Вила Греј вонсезонски цени

ТЕРМИН

02.09.2018 09.09.2018 16.09.2018 23.09.2018
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

Во студио / апартман

175 € 155 € 125 €

90 €

НАПОМЕНИ:

– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.

– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

– Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

– Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

– Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на агенцијата и поради кои НЕ можe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:
– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
– деца 2- 11,99 години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно. 

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018