ВИЛА ВРАХОС АФИТОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Афитос е традиционално летувалиште со примеси на медитерански дух и со децении наназад е посетувано од западноевропски туристи, кои овде го откриле рајот и опуштената атмосфера. Местото е многу сликовито со камени зданија и сокаци со калдрма во кои се наоѓаат бројни продавници и таверни. Изграден е на огромна карпа која се издига над долгата и песочна плажа и има импресивна панорама. Морето е кристално бистро и топло се до есента.

ВИЛА ВРАХОС АФИТОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Вила Врахос се наоѓа на една од најдобрите локации со инзвореден поглед на плажата и морето на Афитос. Истата е лоцирана на пешачката улица каде има голем број на таверни. Вилата е одалечена на 5-7 мин. од плажа. Вила Врахос располага со 1/2 и 1/3 студиа и 1/3, 1/4 и 1/5 дуплекс апартмани. Собите се наоѓаат на приземје и прв спрат, а дел од собите се и реновирани. Студиата и апартманите на прв спрат имаат прекрасен директен поглед према море. Во сите соби има комплетено опремена кујна за онолку лица колку што има кревети во собата, тоалет, тераси и TV.

 

Вила Врахос – Афитос
Период Ноќевања 1/2 стд.рен. 1/3 стд.рен. 1/3 аппнерен. 1/4 и 1/5 апп дуп.
19.05-26.05.18 7* 80 90 90 100
26.05-02.06.18 7* 90 100 100 110
02.06-09.06.18 7* 100 110 110 120
09.06-16.06.18 7* 130 140 140 150
16.06-23.06.18 7* 150 175 175 190
23.06-30.06.18 7 320 350 350 370
30.06-07.07.18 7 350 390 390 410
07.07-14.07.18 7 370 420 420 450
14.07-21.07.18 7 390 440 440 490
21.07-28.07.18 7 390 440 440 490
28.0704.08.18 7 390 440 440 490
04.08-11.08.18 7 390 440 440 490
11.08-18.08.18 7 390 440 440 490
18.08-25.08.18 7 370 420 420 450
25.08-01.09.18 7* 170 180 180 210
01.09-08.09.18 7* 145 155 155 170
08.09-15.09.18 7* 140 145 145 150
15.09-22.09.18 7* 110 120 120 130
22.0929.09.18 7* 90 100 100 110

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето, четврто и петто лице во студио/ апартман – БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат
 • Смените без * се однесуваат на наем на цело студио/ апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 

Вила Врахос Афитос

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018