ВИЛА АНТОНИЈА ФУРКА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, градчето Фурка претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сметсување, туристичките содржини… на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касанрда.

ВИЛА АНТОНИЈА – ФУРКА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

ВИЛА АНТОНИЈА се наоѓа на 120м од плажата во Фурка. Располагаме со 1/2+1+1 апартмани, на приземје и на прв кат. Во секој од нив има 2 соби.Во спалната соба има два одвоени стандардни кревети. Во другата соба е кујната, каде што има уште еден стандарден кревет, и уште едно легло на спуштање-дополнително. Секој апартман има комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, тераса, ТВ, Wi-Fi и клима уред. Користењето на климата и Wi-Fi е вклучено во цената.Вилата има и сопствен двор.

 

ВИЛА АНТОНИЈА 

период ноќи

1/2+1+1

20.05-27.05

7* 65*
27.05-03.06 7*

75*

03.06-10.06

7* 95*
10.06-17.06 7*

145*

17.06-24.06

7* 155*
24.06-01.07 7

320

01.07-08.07

7 340
08.07-15.07 7

340

15.07-22.07

7 390
22.07-29.07 7

390

29.07-05.08

7 390
05.08-12.08 7

390

12.08-19.08

7 390
19.08-26.08 7

360

26.08-02.09

7* 150*
02.09-09.09 7*

140*

09.09-16.09

7* 120*
16.09-23.09 7*

 90*

23.09 -30.09

7*

80*

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Tрето и четврто лице плаќа/ат само превоз.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Сместувањето во собите е во 13 часот, а напуштање во 10 часот по локално време .
 • За уплата на 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман.
 • При користење сопствен превоз во термините означени со * цената на вкупниот аранжман се намалува за 15 евра
 • За време на престојот гостите сами се грижат за хигиената во собите
 • Во студиото или АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет(број на кревети),преку дозволениот број  може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
 • Цените се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по курс 1€ = 62 ден.
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
Превозот на релација  Скопје –Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни – 35 евра – повратен билет
 • деца од 2 до 12 години 25 евра
 • деца до 2 години БЕСПЛАТНО  (ако не користат седиште)
 • Поаѓање oд пред хотел ВИП спроти саем

 

 Вила Антонија

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018